avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate zidaneqw

Activitate zidaneqw

pot angaja un avocat sa imi fac faca un dosar pentru inscrierea in programul casa verde ?
dar intanbularea e obligatory ca sa pot plati impozit fiindca functionara sustine ca trebe sa fac intambularea inti

un apartament nu a fost trecut pe rol din anul 1996 datorita faptului ca la data respective functionara de la circa financiara ia cerut sa faca intmbularea de atunci nu sa mai prezentat niciunde neavind bani sa faca intambularea si tot de atunci nu sa platit nici un impozit care ar fi urmarile si ce se poate face pentru a intra in normalitate

Răspuns la discuția concediu fara plata ?
multumesc !
Răspuns la discuția concediu fara plata ?
pur si simplu nu am avut lucrari si la intelegerea cu patronul neam facut cerere fara plata in speranta ca va gasi lucrari dar cu bugetele primariilor de acum asteptam (toata lumea e in asteptare) dar eu ma gindesc sa nu ne lase pe dinafara
el patronul zice ca ne poate tine in concediu fara plata 12 luni binenteles la intelegere nu e un patron rau dar la noi cei ce muncim e frica sa nu raminem cumva fara somaj la o adica, am facut cerere normal

mersi!:((
daca am fost in concediu fara plata trei luni in acedt an
cit ma poate tine un patron cu forme legale ca angajat pina imi a oferi somajul ?
omu nu a avut lucrai si nea tinut acasa trei luni dar eu imi fac probleme ma gindesc
ca dupa lege daca am inteles bine am dreptul anual la trei luni de concediu fara plat si in rest mai am dreptul daca mai stau mult la somaj ?#-o#-o#-o
Răspuns la discuția pensionare
se poate plati din mina vechimea ptr. a creste stagiul de cotizare ptr. a te pensiona mai devreme ca virsta exista vreo modalitate:-/
Răspuns la discuția pensionare
daca platesc ptr. 5ani si doua luni la itm asigurarea sew poate iesi mai devreme ca virsta la pensie
Răspuns la discuția pensionare
ce inseamna stagiu asimilat rog frumos sa explicati
multumiri anticipate !
Discuție pensionare
am o vechime de 35 ani de munca
mam incdrat in munca in anul 1978 si muncesc si acum
sunt nascuta 01.09.1961
sex feminin si am virsta 51 ani
cind ma pot pensiona anticipat
:frantic: