avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1641 soluții astăzi
Forum Activitate pedologia36

Activitate pedologia36

Buna ziua,
Ce pot sa fac daca angajatorul refuza sa imi dea fluturasul de salariu sau orice alta forma de explicatie pentru modul in care mi s-a calculat salariul pe luna august,luna in care am avut ore suplimentare care nu mi s-au platit,Am fost de comun acord ca vor fi platite insa acum nici macar nu mi se raspunde.Multumesc
Discuție Hartuire morala
Buna ziua,
Pot sa dovedesc cu inregistrari audio hartuirea morala la locul de munca ?
Acestea contin discutii jignitoare si defaimatoare la adresa mea,intre seful direct si colegii si/sau subalterni.
Situatia dureaza de cca,1 an,intre timp colegii s-au schimbat(sunt altii) dar seful direct a continuat cu defaimarea din prima zi a schimbarilor,

Buna ziua,
Va rog lamuriri cu privire la masa succesorala in urma decesului mamei .
Situatie:
-sot in viata(tata)
-2 fiice cu tati diferiti
1. casa in care a locuit+terenul aferent
2.teren mostenit de mama de la bunica,pe acest teren mama a ajuns cu succesiunea pana in punctul in care este mostenitor jumate -jumate cu sora mamei,( care a decedat inainte de a se face succesiunea dupa bunica) ,fara copii,necasatorita,care a avut o relatie stabila indelungata dar neoficializata.Intrebarea mea este daca in succesiune se trece si jumatatea terenului mamei de la bunica.Multumesc celor ce-mi vor raspunde !