avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1107 soluții astăzi
Forum Activitate Patricia_Lucia

Activitate Patricia_Lucia

Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Da, de pe data de 8 decembrie am stat acasa,iar pe data de 27 martie mi-au facut contractul la firma unde lucrez acum.
Sotul si-a infiintat de curand o firma si nu indeplineste nici el conditiile necesare.
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Din pacate nu ma incadrez in nicio situatie.Deci sa inteleg ca nu voi beneficia de indemizatie,doar de cei 200 de lei,nu?
Buna ziua.
Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns.
De curand am aflat ca sunt insarcinata.Eu am lucrat timp de 2 ani intr-o firma unde mi-a incetat activitatea pe data de 8 decembrie(prin demisie).Pana la data de 27 martie eu nu am mai lucrat, incepand cu aceasta data m-am angajat la o alta firma.
Intrebarea mea este daca beneficiez de indemnizatie de crestere copil sau daca pot face ceva pentru a beneficia.
Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Inregistrare marca
Si daca ii contactez si ei nu vor sa-si inchida site-ul cum pot proceda ?
Va multumesc
Buna ziua . Va rog daca se poate , sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare :
Daca inregistrez o marca,mai exista un site cu aceeasi denumire, insa nu sunt inregistrati ,eu ma pot inregistra cu acea denumire ? Daca da , ei mai au voie sa foloseasca site-ul?

Va multumesc anticipat .
Buna ziua . Va rog daca se poate , sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare :
Daca inregistrez o marca,mai exista un site cu aceeasi denumire, insa nu sunt inregistrati ,eu ma pot inregistra cu acea denumire ? Daca da , ei mai au voie sa foloseasca site-ul?

Va multumesc anticipat .
Buna ziua . Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema .
Un salariat care a avut incetat contractul va fii din nou angajat pe o alta functie . Cum transmit in revisal ? multumesc
Buna ziua . Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema . O fosta angajata are nevoie de o adeverinta de vechime . Pana in 1992 conform legii 263/2010 art 165 era de 3% , 6% , 9% , 12% si 15% .
Dupa 1992 cum ii pot calcula vechimea in procente pentru a scrie in adeverinta?
Va multumesc anticipat .
Va multumesc , am dat incetare cu data de 31.10.2014 , insa la data inceperii activitatii mi-a ramas data initiala a contractului din 2011 . O modific cu data de 01.11.2014?
Va rog sa ma ajutati in urmatoarele probleme privind reluarea activitatii dupa CCC.
Pe data de 31.10.2014, copilul implineste 2 ani.
1.Data incetare suspendare va fi 31.10.2014 iar data incepere activitate 01.11.2014?
2.Se poate transmite asa chiar daca este week-end ?
3.Se poate transmite astazi ?
Va multumesc anticipat .