avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Activitate moshu82

Activitate moshu82

Buna seara, am avut o problema cu firma la care am lucrat cu o plata nesalariala,i-am dat in judecata si am castigat procesul,instanta obligandu-i sa imi plateasca restul salarial dar nu scrie cum trebuie si pana cand.As dori sa stiu ce trebuie facut mai departe multumescsi o seara buna.
de semnat nu am mai semnat nici un stat de plata,si imi ceream doar o anumita suma de bani de care aveam nevoie pt cheltuieli personale iar restul de bani sa ii dea acasa pt ca aveam nevoie de banuti acasa,iar cand am revenit in tara a ramas sa ii vireze pe card,pe langa aceasta situatie am mai detinut si un contract aditional in care este specificat ca plata se va face prin virament bancar,dar eu fiind plecat acest contract a expirat prin luna februarie si pe luna martie detin doar diagramele cu care pot dovedi ca am lucrat in ue si nu mai stiu daca sa mai prelungit si acest contract aditional,se mai poate lua in considerare acest contract? va multumesc
deci plata salariala sa efectuat prin virament bancar
poi pana pe aprilie 2013 de cand am plecat de la ei.
buna ziua am o intrebare cu privinta la neplata salariului mi-am dat demisia de la o firma de transport la care am semnat un stat de plata zicandu-mi ca imi va plati si restul de bani,dar nu a facut ce a zis.La aceasta problema mai detin si un contract aditional in care este mentionata diurna si plata prin virament bancar , as dori sa stiu daca as castiga in instanta dupa semnarea acestui stat de plata. Am depus si la itm o sesizare la care mi-au spus ca daca detin alte acte ca nu au facut plata salariala sa ii actionez in instanta


buna ziua,lucrez in cadrul unei societati de transport marfa international,am revenit in tara dupa aproximativ 3 luni,mai exact la 1 aprilie,mi-am cerut drepturile salariale pe luna martie aproximativ 25 de zile lucrate,dar administratorul firmei m-a tot amanat cu tot felul de scuze ca nu a facut incasari si tot asa, iar mai nou nu imi mai raspunde nici la telefon, ce se poate face in aceasta situatie va multumesc si o zi buna in continuare.