avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1235 soluții astăzi
Forum Activitate Florea80

Activitate Florea80

La cele relatate mai sus eu ca persoana fizica cui trebuie sa ma adresez si ce spune legea?
Locuiesc in provincie, casa mea este situata pe drumul judetean.Am vecini care au animale,si vin sa le pasca dimineata de la ora 6.30 si seara de la ora 18. I-am rugat cu frumosul sa nu mai pasca animalele in fata portii mele deoarece fac mizerie si mi-au rupt gardul ,drept raspuns au inceput sa ma injure,sa ma faca tiganca etc.Motiveaza ca este drum public si ei au toate drepturile sa faca orice vor. Mentionez ca exista izlaz in comuna.
Răspuns la discuția divort cu copil minor
Momentan nimic azi ma duc acasa sa vad ce a luat .Acum nu stiu ce sa fac sa anunt politia sau nu
Sant casatorit cu o femeie de 2 ani de zile.casa este a mea dinainte de casatorie.in timpul casatoriei s a nascut un baiat.am datorii la banca,platesc toate facturile,cumpar de mancare ptr.toata familia. Sotia mea nu prea a vrut sa munceasca,situatia s a deteriorat incat sotia mea actuala a vrut sa ma otraveasca. In pauza de masa la serviciu am observat in borcanul cu mancare mercur.martori sunt o parte din colegii mei. Seful meu a chemat salvarea si politia .Au constatat si ei acelasi lucru ca exista mercur in borcanul cu mancare.Am fost dus la spital si procuratura a deschis ancheta cu privire la acest aspect.In momentul de fata sotia mea a parasit domiciliul spunind ca eu am dat-o afara din casa ,cand de fapt eu locuiesc la parintii mei si nu am mai vazut-o nici pe ea nici pe copil. Ce pot face eu pana cand se termina ancheta de la procuratura ?
Multumesc
prima casa am vindu_o cu 42000 euro si a doua casa am cumparat-o cu 39000 euro si am acte care dovedesc
Am avut o casa pe numele meu nefiind casatorit .M-am casatorit si a rezultat un copil. Am vindut casa si cu banii obtinuti am cumparat alta casa la cara sotia mea nu a contribuit cu nimic . Am divortat , copilul a fost incredintat mamei. Partajul nu a fost facut desi au trecut 6 ani .Pot vinde casa fara acordul fostei sotii ?
Multumesc