Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort cu copil minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort cu copil minor

Sant casatorit cu o femeie de 2 ani de zile.casa este a mea dinainte de casatorie.in timpul casatoriei s a nascut un baiat.am datorii la banca,platesc toate facturile,cumpar de mancare ptr.toata familia. Sotia mea nu prea a vrut sa munceasca,situatia s a deteriorat incat sotia mea actuala a vrut sa ma otraveasca. In pauza de masa la serviciu am observat in borcanul cu mancare mercur.martori sunt o parte din colegii mei. Seful meu a chemat salvarea si politia .Au constatat si ei acelasi lucru ca exista mercur in borcanul cu mancare.Am fost dus la spital si procuratura a deschis ancheta cu privire la acest aspect.In momentul de fata sotia mea a parasit domiciliul spunind ca eu am dat-o afara din casa ,cand de fapt eu locuiesc la parintii mei si nu am mai vazut-o nici pe ea nici pe copil. Ce pot face eu pana cand se termina ancheta de la procuratura ?
Multumesc
Buna seara,
Sa divortati, sa solicitati stabilirea domiciliului minorului la dumneavoastra, sa solicitati si partajul.
Multa bafta!
av. Gabriel Klein Kiritescu
Ati putea sa va intoarceti in casa dvs daca sotia tot nu mai sta acolo.
De copil ce stiti ?
Momentan nimic azi ma duc acasa sa vad ce a luat .Acum nu stiu ce sa fac sa anunt politia sau nu
sa anuntati politia ca ce ?
ca sotia a golit casa de absolut toate bunurile cu toate ca nu a lucrat 1 singura zi, iar copilul dus la un alt domiciliu fara sa se stie unde. Si cel mai curios lucru este ca sotia a venit sa goleasca casa cu fostul sot! Ce optiuni are? multumesc