avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Activitate 123info

Activitate 123info

Vreau sa va intreb care este calea legala pentru transferuri de la aeroport cu masina mica pana in 7 locuri ? ce acte trebuiesc ? sau unde ma pot interesa?
multumesc
Cum fac sa includ inca doua activitati intr-un un srl cu activitate principala 4711 am dorii sa adaugam o activitate de consultanta in domeniu de marketing online si vanzari pentru care imi trebuie un caen si accte justificative prin care am experienta ca pot oferii consultanta???
Si ar mai fii o activitate ceea de reparare si vanzare electronice second hand,* provenienta de la clienti persoane fizice (telefon, televizor, ceas etc) pentru care nu am gasit un caen.

Astept opinia Dvs? Multumesc


Discuție Legal?
Buna Ziua,

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie.

Se doneaza lucruri defecte eu le repar si il vand ulterior prin licitatie, anunt, etc si din banii obtinuti donez catre fundatii,asociatie, persoane care au nevoie ...deci caritabil.
Forma legala pentru acest lucru ar fii sa infintez o asociatie caritabila? Doar ca acolo am vazut ca este de 3 persoane.
Exista un caen ceva cu care as putea sa introduc aceast lucru intr-un srl.
Răspuns la discuția Lichidare desfintare srl
situatia este chiar inversa cel care nu vrea sa inchida cere bani ar trebuii dat in judecata
Buna seara, ....as avea cateva intrebari sa speram ca ma puteti ajuta.
Exista un S.r,l cu trei asociati respectiv 35% , 35% si 30 %
Cei doi cu 70% (unul numit ca adminisrator ) au hotarat sa inchida afacerea pentru ca nu este rentabila si cel care are cel mai putin si nu contribuie cu nimic 30% nu vrea acest lucru care ar fii solutia optima?
Răspuns la discuția demisie si somaj?
multumesc pentru raspunsuri , as mai avea o intrebare cat timp poate sa treaca de la demisie si angajare cu perioada determinata....adica angajarea ar trebuii neaparat dupa?
ast rasp Dvs
ms
Lucrez de 2 ani de zile la o banca acum am de gand sa-mi dau demisia din initiativa mea ....(doar asa pot pleca de la ei) dupa demisie daca ma angajez undeva pentru o perioada de o luna de zile si contract si cu perioada determinata ... pot astfel sa beneficezi de somaj ???
Multumesc