avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Activitate iero

Activitate iero

Răspuns la discuția Examen auto in alt judet
Sau pot sa incep scoala de soferi in Bucuresti si acolo sa dau probra scrisa,apoi traseul sa-l pot da in Teleorman si sa-mi fac viza de flotant ?
Buna seara,

Problema mea este urmatoarea:
Sunt din Bucuresti, dar locuiesc in Teleorman.
Doresc sa fac scoala de soferi in Teleorman,deoarece scutesc niste bani si timp(daca fac scoala de soferi in Bucuresti)
Intrebari:
1. Pot da examenul auto in alt oras decat cel in care am domiciliu stabil ?
2. Se poate da examenul auto in alt oras (Teleorman-Alexandria) daca proprietarul ma ia in spatiu ?
3. Ce acte imi sunt necesare si care este procedura pentru a ma putea lua in spatiu ?

Va multumesc foarte mult,
Iero




Anul acesta am absolvit liceul si nu am luat diploma de bacalaureat.Ma gandesc sa imi depun dosarul la ajutorul de somaj.
Imi puteti spune pana cand se poate depune dosarul?
Multumesc.
Răspuns la discuția O consultatie va rog
si eu daca nu am niciun venit,cum pot plati impozitul neplatit care este foarte mare?
Buna seara,
As avea nevoie de un sfat calificat in legatura cu:
-pe numele mamei sunt doua masini cu impozite neplatite,mama a decedat anul trecut,impozitele nu au fost platite de doi ani de zile.Tatal meu este plecat in strainatate si nu putem da de el,am pierdut orice legatura cu el.Eu nu m-a pot folosi de masini, as vrea sa stiu daca exista vreo cale de a benifica macar de o reducere la plata impozitelor si daca da cum?