avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2032 soluții astăzi
Forum Activitate adi2369

Activitate adi2369

buna seara spunati-mi va rog cit costa un divort o evacuare imediata si custodia copilului.va multumesc.
buna ziua.am lucrat in strainatate un an si jumatate pe un salar de 850e/luna din care foarte putine lunii am luat acesti banii(acesti bani fiind salarul),dar am lucrat peste 116ore suplimentare in cursul saptamini,am lucrat si peste 60zile simbata de asemenea nici diurna nu mia fost platita pentru strainatate nici un cent,mentionez ca este trecut in contract si diurna dar nu si suma pe zi de cheltuiala.totul a fost perfect legal cu contract in rominia si pontajurii facute in strainatate de catre firma la care am lucrat,tinind cont de faptul ca eram si pontati de catre firma din strinatate la care lucram.am fost detasat acolo cu inca 40colegii rominii.cum pot sa imi recuperez totii acesti banii.va multimesc.
Buna ziua,
Am avut un pfa pe care l-am inchis in 2011 si am ramas cu datorii la fisc. Vreau sa redeschid din nou pf a dar acuma nu am bani sa platesc datoriile. Ce trebuie sa fac ca sa dau drumu din nou la activitate. Va multumesc.
buna ziua cum as putea cistiga custodia copilului tinind connt ca ea nu are nici servici(somaj pina in aprilie 2014)si nici bani pusi deoparte pentru partaj si nici cu ce plati ratele la banca mai sunt inca 13ani de platit casa este ipotecata pe acest imprumut.va multumesc.
buna ziua spuneti-mi si mie va rog evacuarea cum se executa si in ce conditii?custodia copilului cum o pot obtine tinind cont ca actuala sotie are casa pe numele ei?
buna ziua,si multumesc pentru raspuns,inca o intrebare cit am fost plecat in strainatate un an si sase luni am trimes in contul ei peste 3000e din aceasta suma cit pot sa imi recuperez inapoi.
buna ziua am o intrebare,sunt casatorit din 2005,am un baietel de 7 ani,vreau sa divortez si as vreau sa stiu ce drepturi am avand in vedere ca sotia are casa cumparata doar de ea in 2002.eu am investit in casa(parchet,mobila,centrala,termopane,pod etc,si manopera mea fiind total in casa),in plus eu am lucrat in strainitate un an si sase luni din care toti bani i-am transferat in cont bancar.avem o rata la banca de care a pus ipoteca casa.ce drepturi as avea daca as putea sa recuperez ceva din casa,totusi nu as vrea sa raman pe strazi cu buzunarele goale.Daca ma puteti ajuta cu un sfat va multumesc di suflet.