avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate adrianacorozel

Activitate adrianacorozel

o cunostinta de-a mea acum 3 ani a avut o mica altercatie si are o pata pe cazier,3 luni cu suspendare,acum dupa 3 ani nu sa prescris si din cauza asta nu se poate angaja,ce trebuie sa faca,si ce acte i-ar trebui ca sa aiba cazierul curat si sa se poata angaja?va multumesc
o cunostinta de-a mea acum 3 ani a avut o mica altercatie si are o pata pe cazier,3 luni cu suspendare,acum dupa 3 ani nu sa prescris si din cauza asta nu se poate angaja,ce trebuie sa faca,si ce acte i-ar trebui ca sa aiba cazierul curat si sa se poata angaja?va multumesc
va multumesc mult;
si cam ce acte mi-ar trebui?tata este inca in viata,dar cel vitreg este mort si am crezut ca imi trebuie o copie de pe certificatul de deces,sau un test ADN sa dovedesc cine este tatal meu biologic,va multumesc
as dori sa stiu ce acte imi trebuie sau unde ma pot interesa sa imi schimb numele,sunt trecuta pe numele tatalui vitreg,si vreau sa il schimb sa iau numele tatalui meu biologic,cand mam nascut eu tatal meu natural nu ma putut recunoaste deoarece mama era inca casatorita cu altcineva,dupa 5 ani a divortat si sa casatorit cu tata,si as vrea sa imi schimb numele,nu stiu daca pot sa il schimb,chiar daca sunt majora,sper sa ma poata ajuta cineva;