Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum se poate reabilita cazierul?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum se poate reabilita cazierul?

o cunostinta de-a mea acum 3 ani a avut o mica altercatie si are o pata pe cazier,3 luni cu suspendare,acum dupa 3 ani nu sa prescris si din cauza asta nu se poate angaja,ce trebuie sa faca,si ce acte i-ar trebui ca sa aiba cazierul curat si sa se poata angaja?va multumesc
Sa mearga la IGP sau IJP si sa depuna o cerere scrisa prin care sa explice situatia.