avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate sircuanda

Activitate sircuanda

Răspuns la discuția Reluarea CCC-ul dupa demisie
Deci stau linistita ! imi faceam griji ca am mers pe incredere si mi-am dat demisia de la vechiul job, si nu s-au respectat termenii contractuali la noul job! va multumesc din suflet pentru informatii!
Buna seara! Va cer ajutorul cu niste informatii, aveam dreptul la CCC pana pe 20 mai 2016, insa ieri 09.03.2016 mi-am dat demisia de la locul de munca din care am intrat in CCC, pentru a ma angaja in alta parte, tot ieri , pe data de 09.03.2016. Din motive contractuale angajarea nu a mai avut loc... intrebarea : mai pot beneficia de indemnizatie pana in luna Mai cand se incheie de drept CCC-ul? Mentionez ca nu am facut nici o cerere de suspendare a CCC-ului. Va multumesc anticipat!
Buna ziua! Doresc sa stiu daca as beneficia de stimulentul de 500 lei adaugat la indemnizatia pt crestere copil, daca m-as angaja acum, copilul avant 2 ani si 4 luni, in situatia in care eu sunt incadrata in acesc CCC pt 3 ani (pe baza certificatului de handicap), din cauza unor probleme de sanatate cu micultul! Va multumesc!
Răspuns la discuția CCC pt copil cu handicap
va multumesc!
Răspuns la discuția CCC pt copil cu handicap
Buna ziua din nou! avand in vedere ca nu gasesc pe internet ce am nevoie si nu stiu de unde pot afla, revin tot la dumneavoastra cu niste nelamuriri... va spuneam de baietelul meu care s-a nacut cu un handicap, respectiv VARUS EQUIM BILATERAL, SEVER, (LA AMBELE PICIORUSE) care a presupus 9 sapt de stat in ghips, o mica operatie la tendoane, deoarece in ghips nu se puteau dezvolta, si purtare de orteze speciale pana la varsta de 4 ani. Acum picioarele nu sunt strambe, s-au refacut, dar purtam ortezele ca e o boala cu pericol de recidivare, deasemenea va avea piciorul mai mic cu 2 nr mereu, si glezna vizibil mai subtire( datorita ghipsului deasemea), cum si unde aflu daca cu toate astea ma incadrez la CCC pt copil cu handicap??? repet, pana la 4 ani portam aceste orteze, deci necesita ingrijire speciala ...multumesc!!!
Răspuns la discuția CCC pt copil cu handicap
va multumesc mult!!!
Răspuns la discuția CCC pt copil cu handicap
Multumesc frumos pt raspunsuri! cu inca o intrebare va deranjez...banutii vor fi aceiasi care i-am luat si pana acum sau mai putin?
Buna ziua, am un bebelus de 1 an si 3 luni, nascut cu handicap la picioare. Eu am optat inainte de a naste pt CCC de 2 ani; acum mai pot face ceva sa prelungesc cu 1 an acest CCC, si sa beneficiez de un total de 3 ani specific bebelusilor cu handicap? Multumesc!
pai in cazul asta inteleg ca nu voi avea cum sa beneficiez de toate cele 93 de zile de concediu postnatal, avand in vedere ca pana in 60 de zile lucratoare imi voi depune dosarul de CCC,; inteleg de la d-voastra ca dupa aceste 60 de zile voi stopa si Concediul postnatal. sunt derutata acum :))) sper ca nu sunt prea insistenta!
am inteles, deci avantajul meu va fi ca voi lua banuti cam in fiecare luna, datorita faptului ca indemnizatia de CCC am auzit ca vine cam dupa 2 luni dupa depunerea actelor, timp in care eu voi lua bani din concediul de maternitate, nu?