avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Activitate alina27

Activitate alina27

Răspuns la discuția plecare minor din tara
am facut plangere ,dar nu s a intamplat nimic pana acum.va multumesc mult pt raspunsuri
Răspuns la discuția plecare minor din tara
multumesc frumos pt raspuns.am toate hotararile si de divort si pt copii,dar nu au vrut sa le faca pasaport fara acceptul notarial al fostului sot.
buna seara...am 2 copii cu care doresc sa parasesc tara,dar fostul meu sot nu mi da procura.exista cumva posibilitatea de a l da in judecata si sa l oblig sa mi dea voie?mentionez ca de 4 ani nu a platit pensie alimentara la cel mare,iar la cel mic de 3 ani.multumesc frumos
Răspuns la discuția ajutor
doamna,chiar m-ati jignit.eu nu l-am facut nemernic,nu am zis nimic de el.dar nu mi se pare corect sa faca ce vrea el.tot pe aceeasi scara sta si cand trece pe langa copil si nu-i da atentie,iar copilul urla de-l stie tot blocul.asa e bine ?????hai sa-l las sa urle....ce conteaza???trag concluzia ca nu sunteti mama !!!este treaba mea cu cine fac copiii,eu am avut nevoie doar de un sfat,ca daca aveam bani ma duceam imediat si imi luam un avocat.imi cresc singura 2 copii si nu ma plang la nimeni si cand le dau sa manance sau ii pun in lesa....nu ma gandesc cu cine i-am facut !!!
Discuție ajutor
buna ziua.ieri am iesit afara cu copiii,iar fostul meu sot,efectiv a oprit masina si l-a luat in masina pe cel mare,dupa care a demarat cu el.am alergat dupa masina,dar normal ca nu am facut nimic.am luat celalalt copil si m-am dus acasa si nu am stiut ce sa fac.asta se intampla pe la 11.30-12.00.in jurul orei 14,mi-l aduce la usa si incepe sa urle la mine,ca dc ma supar si alerg dupa masina,ca el daca plateste pensie alimentara il ia cand vrea si-l aduce cand vrea.cum trebuie sa procedez?mentionez ca nu are drept de vizita,deoarece nu a fost la procese,iar copilul imi este mie incredintat.mai pot face acum ceva?asa o sa fie de acum,avand in vedere ca el sta pe aceeasi scara cu copiii?nu o sa-i mai scot in parc ???ms din suflet
buna ziua.pe scurt...vreau sa plec in concediu cu copiii si nu stiu daca pot.la cel mare am decizie judecatoreasca de ingrijire,fara program de vizita din partea tatalui.mentionez ca cel mare ii poarta numele.pot pleca fara semnatura lui sau trebuie sa iau legatura cu asa zisul ?am nevoie de un act de la el ?ms mult
Răspuns la discuția test ADN
acolo m-am uitat si eu,pt urmatorul termen.va multumesc frumos
Răspuns la discuția test ADN
va multumesc din suflet.nr dosar 7901/300/2008,termen 18.03.2009,judecatoria sector 3.
Răspuns la discuția test ADN
ma pot duce in orice dimineata sau trebuie sa astept pana la urm infatisare din data de 18 martie?raspunsul la testul adn vine doar la instanta sau trebuie sa-mi vina si mie acasa ceva?ms
Discuție test ADN
buna seara.pe scurt...am un copil nerecunoscut de tata,cu care acum ma judec.am facut testul ADN pe data de 7 ianuarie 2008 si mi-a zis ca este gata in 30-60 de zile.pe 28 ianuarie am avut infatisare,la care nu am putut sa ma prezint,iar azi am primit o citatie pe care scrie sa ma prezint iar la IML pt testul adn ! se poate ca instanta sa creada ca nu am facut testul sau sunt obligata sa ma duc iar???cum pot afla ?ms mult