avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate marinelabiceri

Activitate marinelabiceri

Discuție Mostenire
As dori va rog un avocat foarte bun in Bacau pentru o dezbatere mostenire apartament. Daca cunoasteti pe cineva va rog
Răspuns la discuția Mostenire
Urmeaza sa-l facem. S-a facut o constatare calitate succesoriala. si in termen de 15 zile treb sa dezbatem
Răspuns la discuția Mostenire
Un frate si o sora vitrega sunt
Răspuns la discuția Mostenire
De ce ?
Discuție Mostenire
Buna seara, am o intrebare in legatura de succesiun mostenire. Unchiul meu a murit si sunt mostenitoare pe langa alte 2 persoane , Sunt si chiriasa in apartamentul lui. Voi putea lua apartamentul dupa dezbatere daca eu am avut grija in mare parte de unchi . Unchiul avea apartament si am stat cu el 7 ani in chirie.
Răspuns la discuția Concediu indemnizatie
Multumesc pentru raspuns
Buna ziua va rog sa ma ajutati cu un sfat : am o mare nelamurire: am doua luni de prenatal martie si aprilie iar inainte 4 luni de risc maternal. Firma la care am lucrat a decis incepand cu luna aprilie pana la sf. anului sa reduca programul de lucru si implicit salariul. Are cum sa ma afecteze asta pe mine la baza de calcul pt. indemnizatia de crestere a copilului? Mentionez ca firma este in insolventa
Le avem de cand mama avea grija de el si noi de 2 ani. Tot ce face mama mea cu pensia lui pastreaza. Va multumesc foarte mult de ajutor
Va multumesc pentru raspuns. Dar fratii nu vor ataca contractul?
Buna ziua, am si eu o nelamurire.
Stau in apartamentul unchiului meu de 2 ani el fiind bolnav psihic (schizofrenie ). Am vrea sa facem un contract intretinere cu uzufruct viager sau vanzare cumparare. Mentionez ca are 2 frati in viata si nu au avut grija de el de cand e bolnav unchiul meu. Mama mea a avut grija de el si ea este si tutore legal. Anul trecut l-am pus sub Interdictie Judecatoreasca. Avem grija de batran nu vrem sa fim dati afara dupa ce el moare. Ce putem face?
Multumesc.