Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna seara, am o intrebare in legatura de succesiun mostenire. Unchiul meu a murit si sunt mostenitoare pe langa alte 2 persoane , Sunt si chiriasa in apartamentul lui. Voi putea lua apartamentul dupa dezbatere daca eu am avut grija in mare parte de unchi . Unchiul avea apartament si am stat cu el 7 ani in chirie.
De ce ?
Ce fel de rude sunt celelalte doua persoane?
Un frate si o sora vitrega sunt
Ati dezbatut succesiunea dupa unchi, sau urmeaza?
Urmeaza sa-l facem. S-a facut o constatare calitate succesoriala. si in termen de 15 zile treb sa dezbatem