avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1760 soluții astăzi
Forum Activitate adrianadrian240

Activitate adrianadrian240

Buna seara
Ma numesc Zoia si beneficiez de pensie de urmas militara.
Va rog sa-mi spuneti daca in urma modificarii Legii pensiilor si a pensiilor militare voi beneficia de majorari.
Mentionez faptul ca din anul 2011 nu am mai beneficiat de nici o majorare a pensiei.
Buna seara.
Ma numesc Adrian si vreau sa adresez urmatoarea intrebare:
Odata cu intrarea in viguare a noii legi a salarizarii bugetarilor, salariile magistratilor nu vor mai depasii suma de 800 X coeficient de salarizare din grila ? Adica aproximativ 5000 - 6000 lei ?

Răspuns la discuția rugaminte
asa mi se pare normal, insa angajatorul, Directia de Finante, spune ca am dreptul doar la cele 3 zile ramase din 2009, iar pentru 2013 nu am si nu voi avea dreptul la nici o zi.
Răspuns la discuția rugaminte
Va multumesc mult pentru raspunsul dat si vreau sa va mai adresez o intrebare:
D-na de la biroul personal- salarizare mi-a spus ca pana la data de 01.10.2009, cand eu am intrat in concediu pentru ingrijire copil, din cele 25 zile concediu de odihna aferente anului 2009, am efectuat 22, deci mi-au ramas neefectuate 3 zile.
Eu mi-am reluat activitatea la data de 01.04.2013.
D-na mi-a spus ca eu am dreptul doar la 3 zile de concediu de odihna ( zilele ramase neefectuate in anul 2009 ), iar aferent anului 2013, nu beneficiez de nici o zi de concediu de odihna.
Asa sa fie ??
Multumesc mult !
Răspuns la discuția conflict de interese ?
multumesc frumos !
Buna ziua, ma numesc Adrian, sunt functionar public la o Administratie financiara. De profesie sunt inginer.
Va rog frumos sa-mi spuneti daca in paralel cu activitatea de baza am dreptul sa sa ma angajez ( cu patru ore ) la o firma de proiectare gaze naturale, ca si proiectant.
Parerile sunt impartite in ceea ce priveste conflictul de interese.
Vreau sa aflu si parerea dvs.
Multumesc anticipat !

Discuție rugaminte
Buna ziua.
Ma numesc Adrian, sunt functionar public la o Administratie Fiscala.
In urma cu trei ani am beneficiat de concediului pentru ingrijirea copilului , pana la implinirea varstei de doi ani. Dupa aceasta data am solicitat , si mi s-a aprobat , inca un an de concediu fara plata.Mi-am reluat activitatea de baza la data de 01.04.2013.
Va rog sa-mi spuneti dupa ce perioada de timp de la aceasta data am dreptul la concediu medical, in conditiile in care, pe durata concediului fara plata eu nu am fost asigurat medical.

Va multumesc anticipat !
Adrian