avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1749 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Intrebare - salarii magistrati
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Intrebare - salarii magistrati

Buna seara.
Ma numesc Adrian si vreau sa adresez urmatoarea intrebare:
Odata cu intrarea in viguare a noii legi a salarizarii bugetarilor, salariile magistratilor nu vor mai depasii suma de 800 X coeficient de salarizare din grila ? Adica aproximativ 5000 - 6000 lei ?

Alte discuții în legătură

Noua lege de salarizare unitara - magistrati lucian1973 lucian1973 Buna ziua ! Va rog sa-mi comunicati, magistratii pe ce treapta de salarizare din grila vor fi incadrati ? Multumesc (vezi toată discuția)
Legea 330/2009 privind salarizarea unitara oana ristea oana ristea Buna ziua, In data de 27.11.2009 am primit confirmare titlului de doctor. Lucrez intr-o institutie bugetara si conform contractului colectiv am dreptul la un ... (vezi toată discuția)
Incadrare sector bugetar conform noului salar minim garantat in plata pentru cei cu studii superioare Verdes Anamaria Verdes Anamaria Bună ziua. ...referitor la noul salar minim garantat in plata pt cei cu studii superioare. De exemplu eu lucrez in sectorul bugetar, incadrata pe noua lege a ... (vezi toată discuția)