avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1116 soluții astăzi
Forum Activitate TudorFlorica

Activitate TudorFlorica

Sunt coproprietar al unui teren impreuna cu doua persoane care au decedat .
Cum pot face iesirea din indiviziune pentru partea ce imi revine
Discuție Reangajare
Buna seara,
Am plecat dintr-o companie in urma cu trei ani prin acordul partilor. Ma pot reangaja in alta functie in aceeasi companie ?
Răspuns la discuția Proces cu o institutie a statului
Mi se pare o mare nedreptate ca hotarirea unei instante sa fie diferita in spete identice
Cu stima
Am avut un proces cu o institutie a statului pe probleme financiare , am cistigat procesul in instanta iar la recurs am pierdut procesul . Hotararea definitiva a fost in anul 2013. La momentul respectiv avocatul mi-a spus ca nu se mai poate face nimic.
Astazi aflu ca pentru acceasi speta procese anterior si ulterior hotariiri definitive in procesul meu persoanele fizice au avut cistig de cauza .
Ce se poate face in acest sens , mai pot redeschide dosarul ?
Multumesc
Buna ziua
As dori sa stiu daca pot sa fac o plingere la CEDO , chiar daca nu am folosit contestatie in anulare / respingere in cadrul unui proces cu o institutie a statului in care decizia este irevocabila . Nu sunt intrunite conditiile pentru contestatie in anulare / respingere.
As vrea sa imi sustin cauza si sa ma prevalez de fapul ca in anul 2012 intr-o speta identica decizia curtii de apel a fost alta.
Cu multumiri