avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1151 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reangajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reangajare

Buna seara,
Am plecat dintr-o companie in urma cu trei ani prin acordul partilor. Ma pot reangaja in alta functie in aceeasi companie ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:02, 10 Decembrie 2014
Daca compania doreste sa va angajeze puteti
@ TudorFlorica

Va puteti reangaja la acelasi angajator in orice alta functie, intrucat nu exista text de lege care sa va interzica asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare atancoc atancoc Dupa ce perioada am dreptul sa angajez o persoana,daca in prealabil am trimis in somaj o alta?Exista obligatia de a o reangaja pe cea data in somaj? (vezi toată discuția)
Buna ziua. poate un angajator sa-ti recunoasca aptitudinile profesionale,dar ... grigorescumi_db grigorescumi_db Buna ziua. Poate un angajator sa-ti recunoasca aptitudinile profesionale,dar refuza angajarea ta in societatea pe care o reprezinta,pentru faptul ca in urma ... (vezi toată discuția)
Demisia si efectele ei doargaby doargaby dupa demisie cu art 79 alin 1 si 7 de la ENEL te poti reangaja in sistemul energetic?deci in cadrul aceleasi companii .nu am gasit niciunde in codul muncii ... (vezi toată discuția)