Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Poate un angajator sa-ti recunoasca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Poate un angajator sa-ti recunoasca aptitudinile profesionale,dar ...

Buna ziua.
Poate un angajator sa-ti recunoasca aptitudinile profesionale,dar refuza angajarea ta in societatea pe care o reprezinta,pentru faptul ca in urma cu 8 ani ai actionat societate in instanta pentru drepturi banesti cuvenite,iar in momentul de fata refuza angajarea,afirmind ca nu mai angajeaza persoane care au actionat societatea in instanta si ca nu-i place de figura solicitantului pentru angajare?
Este dreptul angajatorului sa-si selecteze viitorii angajati, chiar daca anterior ati mai fost angajat al firmei respective.
Da, poate .... este decizia angajatorului pe cine angajeaza sau nu ...
Buna ziua.Multumesc de raspuns,dar puteti s-mi precizati articolul din Cdul Munciin care este prezentat cele afirmate de dumneavostra ?
Art.3, art.14, art.40 din Codul muncii.
Multumesc.