Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Poate un angajator sa-ti recunoasca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Poate un angajator sa-ti recunoasca aptitudinile profesionale,dar ...

Buna ziua.
Poate un angajator sa-ti recunoasca aptitudinile profesionale,dar refuza angajarea ta in societatea pe care o reprezinta,pentru faptul ca in urma cu 8 ani ai actionat societate in instanta pentru drepturi banesti cuvenite,iar in momentul de fata refuza angajarea,afirmind ca nu mai angajeaza persoane care au actionat societatea in instanta si ca nu-i place de figura solicitantului pentru angajare?
Buna seara.
Nu am plecat eu de la ei,ei ne-au disponibilizat ,nu din vina noastra, detinem acte doveditoare ca nu a fost vina noastra am fost disponibilizati in anul 2013 luna August.Am fost la toate Locurile de munca oferite de AJOFM Dambovita,dar degeaba toti Angajatori i-mi spuneau acelasi lucru Sunteti prea in varsta,va sunam noi,mergeti sa va scoata la pensie cei care vau muncit,etc.In 2019 am lucrat ca Mecanic de intretinere si reparatii biciclete,dar cu Pandemia sa restructurat si acest post.Muncesc cu ziua.