avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 858 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters292568

Activitate ContSters292568

Buna seara, am avut AG luni pe 19 unde a participat si politia,si reprezentanti ai primariei,plus politia locala,in final dupa 17 ani de dominatie a familiei mai susmentionate am reusit sa schimbam presedintele in speta sotul administratoului ,am schimbat sediul asociatiei ,am ales un cenzor pe asociatie, functie detinuta tot de dna administrator ..adica ce sa zic schimbari majoresi schimbari cu folos.presedintele are 34 de ani lucreaza la Pompieri , cenzorul are 35 de ani studii economice,au fost si discutii aprinse in cadrul AG insa cu majoritate sa votat toate acestea.va multumesc mult si tot raul spre bine ! o seara frumoasa! :) tin sa precizez ca acum snt oprt de locatari si imi multumesc ca m'am mutat aici :)seara frumoasa.
sunt proprietarul unui apartament in acest bloc,locuiesc de 1 an aici .cand am venit administratorul era plus sotul acesteaia presedintele de asociatie.doamna administrator mai are si functia de cenzor adica cum ar veni ea centreaza ea da cu capul, nu o verifica nimeni la acte ,plus ca daca te pui rau cu ea te tine minte si totdeauna cand mergi sa achiti ce e de achitat lunar incepe sa te faca in tot felul etc pur si simplu as afara motiv ca ce ai cu ea si ce nu mai incapi de ea,zicale din astea vechi din popor ca sa caute scanadal.in scara locuiesc in majoritate batrani le este frica ca daca zic ceva se cearta cu ea.sotul presedintele daca ea zice ceva el nu iese din vorba ei.ne gandim cateva familii foarte serios sa convocom o AG si sa punem un presedinte dintre noi din familiile care avem si alte idei decat cele comuniste.

va multumesc.
Va multumesc mult,astazi m'au oprit pe scari 2 femei batrane si mi'au zis bine ca am venit in bloc ca de 30 de ani o suporta si nu pot spune nimic ca daca zic ceva le face in tot felul si le ameninta!!Ca sa vedeti ce timpuri traim, e de necrezut !! O sa ma intersesz daca a fost adunarea generala chiar daca a fost o sa convocam o sedinta cu sau fara ei doi si o sa decidem soarta acestei asociatii condusa inca sub metode nu tocmai ok.Va multumesc.
doamna administrator e o mahalagioaca cum nu sa mai vazut , daca ii spui ceva ce nu ii comvine ia fooc,te apostrofeaza in tot felul etc,cum de am eu tupeul care am 1 an de cand sunt in bloc sa am dreptul la spatii comune etc, pt ca am vrut sa am acces la pod unde dumneaei tine totul sub cheie, si sotul binenteles o sutine ca na asta e familia lor!!Adica probabil sigur trebuie sa facem o sedinta sa alegem alt presedinte, ei sunt de 30 de ani aici impreuna,totul e o dictatura nimeni nu maraie nimic,toti cu pumnul in gura! Au trecut 25 de ani de la caderea comunismului eu nu pot sa tac! Vreau sa iau masuri si sa schimbam pe unul dintre ei.Care comenteaza il ameninta cu politia cu procese etc ..pe cand noi o platim sa ne faca servicii si cand ea e angajata noastra !! Si uite ce angajata !! Despre asta e vorba la aceasta asociatie de proprietari particulara.Daca aveti alte idei va rog sa mi le expuneti si poate iau ce e bun din ele! Va multumesc.:(
Buna ziua, am si eu o intreabare la care sper ca cei care stiti ma veti si lamuri,si anume, locuiesc intr'un imobil format din 2 scari de bloc,este o asociatie particulara,condusa de o doamna administrator pusa de noi.sotul doamnei administrator cand m'am mutat eu acum un an l'am gasit presedintele asociatiei,deci sotia administrator sotul presedinte.ma intreb in sinea mea cum se numeste sau ce articol din ce lege le interzice asa ceva, pt ca eu nu cred ca e normal sa avem pe acesti 2 soti in conducerea asociatiei si am dori sa facem o sedinta sa alegem un presedinte de asociatie dintre noi locatarii acestui imobil.va multumesc.:(
sunt un nou proprietar al unui apartament intr'un bloc care este prevazut prin constructie cu pod si fiecare dintre locatari au si boxe la subsol.cea care adiministreaza scara locuieste la etajul 4,podul cladirii a unei parti din bloc in jur de 50 de metri patrati este inchis de aceasta dna.administrator si il foloseste dupa bunul plac.am fost sa cer cheiea sa imi fac o copie si eu ca si proprietar insa nu a vrut sa imi dea.e bine de stiut ca a si cosntruit in acest pod un perete care desparte podul in doua parti ,in prima parte o tine tip boxa iar in a doua parte la transformat in uscator doar pentru ea unde pune covoare pline cu apa care se scurg pe placa si imi apare egrasie in casa din cauza asta.Am cam ajuns la disperare cu aceste prostii care sunt stiu destul de clare si sunt reglementate de legi in vigoare in ceea ce tine de proprietatea comuna! Va rog daca aveti o parere sau un sfat .Va muultumesc frumos.#-o
Răspuns la discuția Reabilitare judecatoreasca
stiti care e urmatorul pas va rog frumos ? :/ ce ar treb sa fac eu ?:((
buna ziua,am avut de data de 9 al doilea termen pt reabilitarea judeactoreasca cand am ramas si in pronuntare.azi am intrat pe siteul judecatoriei si am gasit acest citat ! >Ora estimata: 08:30
Complet: P 04 NCPP
Tip solutie: admite cererea
Solutia pe scurt: În baza disp. art. 168 Cod penal raportat la art. 166 alin. 1 lit. b Cod penal dispune reabilitarea condamnatului M. C.P.
Document: Hotarâre 09.04.2014<

ce imi puteti zice..mi'au acordat reabilitarea sau ...ce credeti ca se poate intampla? :(( va multumesc.
buna ziua. am muncit in italia in ulimul an si 6 luni,acum 3 luni am facut o rata la un supermarket de electrocasnice si am cumparat electrocasnice in valoare de 2500 euro pe care le'am trimis in romania.luna trecuta mi'am dat demisia de la munca si am revenit in tara deoarece nu mai faceam fata cheltuielilor acolo, nu am reusit sa platesc nici o rata intre timp.in italia nu am nimic pe numele meu ca si bun,in romania am un apartament cumparat cu sotia impreuna. si o motocicleta pe numele meu.acum in romania nu am de munca , imi caut de munca.nici sotia nu lucreaza.ce se poate intimpla?multumesc.