avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Activitate doridol

Activitate doridol

Buna ziua,tuturor! Sunt educatoare de profesie,mi-am desfasurat activitatea cu mare pasiune, -si inca o fac -de fapt, chiar ca pe o misiune,dar acum -vazand cata nevoie este de o persoana care sa aiba grija de un copil prescolar-atunci cand acesta nu este la gradinita -din diferite motive,sau chiar weekend,{cand parintii vor pur si simplu sa mearga la un film -doar ei doi}m-am gandit ca poate fi o idee buna sa vin in sprijinul celor care au nevoie de o ora sau doua pentru supraveghere copil de catre o persoana cu abilitati pentru asta-evident contracost,tinand cont de faptul ca si eu am nevoie de suplimentarea veniturilor! Mentionez ca am un spatiu adecvat pentru asta... ,Care ar fi modalitatea legala ,veniturile fiind ocazionale-evident...ca sa fiu in regula ...? Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Sora doar de mama fara copii
Multumesc foarte mult,domnul avocat!
Buna seara... Am o sora doar de mama { taticul ei a murit pe front pana sa se nasca]mama mea s-a recasatorit si noi suntem trei frati buni{din pacate doi dinttre ei decedati de tineri-dar care la randul lor au lasat in urma cate 1 respectiv 2 copii} si cu ea 4...din prima casatorie... Sora mea este in varsta,sotul ei a decedat de peste 20 de ani- si nu au avut niciun copil... Intrebarea este -eu o ajut acum cu ce pot{cu banuti ,cu cumparaturi] si nu am putut deschide niciodata discutia in legatura cu...ce are de gand in cazul in care nu va mai fi... Deci noi 3 frati de mama cu ea,sotul ei mai are 5 frati{nu stiu cati mai traiesc}... cand va veni vremea cine si cum va putea deslusi problema mostenerii? Sau nu se va mai putea? Multumesc frumos!
3 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Apreciez enorm aceasta postura! Daca am reusi toti sa fim la fel,dar de cele mai multe ori-din cauza acestui sindrom al ""plimbatului"' renuntam inainte de a mai face vreun pas si-culmea-parca te apuca si frica... Felicitari!
Felicitari pentru raspunsul complet si educativ! Sper sa fi inteles ceva. Doamne cum s-ar bucura de chilipiruri... Centrala termica la 25 ron????? Felicitari,ipm 75!