avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Activitate nell

Activitate nell

Răspuns la discuția Succesiune dupa Bunici
Am inteles pana acum si va multumesc pentru info.
Mai am totusi o intrebare, si anume, prin procura raspectiva (facuta de sora mea) pot vinde (avand in vedere ca unchii mei vor sa vindem o parte din mostenire)? Iar o alta parte din mostenire doresc sa o pastrez eu (unchii mei sunt de acord, la fel si sora mea) si in acest caz, este suficienta aceea procura?
Răspuns la discuția Succesiune dupa Bunici
Multumesc pentru raspuns.
In acest caz, trebuie sa-mi faca si ea procura, eu asta inteleg.
Succesiunea dupa tata o pot face singur si mama respectiv sora sa-mi faca procura (ele nefiind in tara)?
Trebuie o singura procura pentru ambele succesiuni? Sau este suficienta una? Binenteles din partea fiecaruia.
Multumesc.
Buna ziua,
Tatal meu a murit acum 15 ani. Acum a murit si bunicul meu (din partea tatalui). Eu, mai am o sora, mama traieste iar din partea bunicului 2 unchi. Ei vor sa facem succesiune dupa bunic iar sora si mama mea, nu sunt in tara (am nevoie de procura).
In acest caz, am nevoie de procura de la ambele? Intra si mama in succesiunea dupa bunic? Noi nu am facut succesiune dupa tata.
Unchii vor sa vindem o parte din mostenire.
Va multumesc anticipat.
Buna ziua,
Am ajuns cu sotia in punctul in care nu mai putem functiona . Avem 2copii minori si doresc sa fie totul cat mai usor pentru ei. Impreuna avem 2 auto si 2imobile (achizitionate in rate , rate suportate de mine ) Ce posibilitati avem ? Ea vrea la tribunal , eu evit pentru a nu traumatiza copii
o fosta angajata a venit cu sotul sa discute cu mine despre demisia ce si dat-o,cred ca sotul ei m-a inregitrat pe tel,are voie?tot batea apa in piua ca am constranso eu sa isi scrie demisia.
va multumesc anticipat.