avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate elea

Activitate elea

am lucrat la o sala de jocuri intre timp sefa a bagat si pariuri sportive ,cei de la pariuri mia facut contract de 6 ore ,acum o luna jumatate sala de jocuri sa inchis si cei de la pariuri a spus ca imi face loc in agentiile lor dar nu mia facut loc luna asta pe 10 mia inchis contractu eu la ei aveam 7 luni si acum sunt insarcinata in 4 luni ca mai pot face sa pot beneficia de indemnizatie ,ei stiau ca sunt insarcinata . pot intra in somaj.
da cand imi da bani ma pune sa semnez un asa zis stat de plata care este de el facut pe o hartie a4 si acolo scrie la inceput 340 dupa aia sanatatea impozit siinca ceva si eu iau in mina234ron si ma gindeam ca sa nu fie facuta de el la misto si sa opreasca el bani
lucrez la o sc de bloc de 2ani si jumatate am facue o conventie civila intre noi si mia spus ca imi plateste darile la stat si sanatatea ,acum 2 saptamini iam cerut o adeverinta pt doctoru de familie si a cam ezitat pina la urma mia dat ceva scris de mina in care nu scria de cat ca isi asuma raspunderea ca imi plateste ,doctora mia zis ca nu este buna si ca la ea in cal nu figurez ca imi plateste.cum pot afla daca imi platest?
vrea sa divortez ,se poate divorta de comun acord la notar daca avem un copil minor eu nu am pretenti sa fac partaj vreau de cit sa ne intelegem programu la copil si sa ii dea ceva bani lunar asta cine hotareste