avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate cpopescu01

Activitate cpopescu01

Discuție LEGEA 154/2012
Pot solicita plata unei chirii la stalp amplasat pe proprietate si fire ce sunt deasupra locuintei?Firele apartin EON.
pot depasi penalitatile suma datorata la impozitul pe cladire? Cum se calculeaza aceste penalitati?
multumesc!
Răspuns la discuția ajutor deces
multumesc !!
Discuție ajutor deces
daca sotul decedat nu era salariat,sotia salariata bugetara,beneficiaza de ajutorul de deces? In baza carei legi?Multumesc
multumesc!
in anul 2007 am fost sunata de orange cum ca as avea o datorie la ei,un abonament.Eu stiam ca nu am facut abonament la ei,avand abonament la alta companie de tel mobila si le-am cerut sa-mi trimita o copie a unui contract,au raspuns ca nu au.Acum dupa numeroase plicuri de la firma de recuperare primesc o citatie pentru un apel la incuviintare de executare.Executarea fiind respinsa de judecatoria locala.Ce pot sa fac ?
multumesc din suflet!
atat timp cat nu este nici o datorie pe numele meu,de ce mi se ingradeste dreptul la carte de identitate?
daca cineva are o datorie la impozit pe locuinta ,este legal sa nu poti plati taxa pentru eliberarea cartii de identitate daca ai acelasi domiciliu ?????
multumesc!