avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Activitate izolatori

Activitate izolatori

intabularea inseamna sa ii fac carte funciara?
la donatie ce taxe sunt la notar? ce procente?
in momentul asta , casa nu e intabulata.
zicea cineva ca ar fi o cale prin actiune in instanta , in care eu sa recunosc ca o parte ii apartine fratelui. e corect?
la vanzare notarul impune o suma cu care sa se vanda?
alta .asta e stiuta de toti, ceva nestiut.
am o casa duplex construita impreuna cu un frate . toate actele , pe teren , autorizatia de construire , sunt numai pe numele meu. exista o procedura prin care sa fim inscrisi amandoi pe rol cu cote parti egale? (coproprietari).nu existya sarcini pe casa respectiva.
multumesc!
am uitat sa precizez ca am raspuns de la primarie ca respectivul pv nu exista in evidenta dumnealor( deci este contrafacut ) si vreau sa deschid proces penal ptr fals si uz de fals.
se poate deschide actiune penala ptr declararea unui document (proces verbal de punere in posesie ptr niste teren) care a fost depus la un dosar si care a stat la baza unei hotarari definitive daca nu am in posesie acest document , ci numai referiri cum ca el a fost depus la dosarul respectiv?
este posibil ca intr-o hotarare judecatoreasca sa zicem ca ai o adeverinta de proprietate teren conform l8 18/1991 ptr 2000 mp , sa se scrie ca este anulata in parte respectiva adeverinta ptr suprafata de 600 mp? nu ar trebui anulata in totalitate , urmand sa fie emisa alta cu suprafata de 1400 mp?