avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate cata8

Activitate cata8

Asa spun si ei . Am sunat acolo. Multumesc f mult!
Buna ziua,
Am si eu o intrebare : stiu ca s-a modificat legea si ca de acum tatal copilului poate sa stea acasa 2 luni de zile . Dar se aplica legea de acum din 2023 sau mai din urma ? Pt ca eu am nascut in 2021 si ar trebui sa ma intorc acum la munca , si mi se spune ca la mine nu se aplica legea cu 2 luni ci cea cu 1 luna . Este corect ? Multumesc frumos!
multumesc.
m-am exprimat gresit. Este vorba de tichete cadou> Imi cer scuze!
daca eu sunt salariat din domeniul agricol si industria alimentara , pentru tichete de masa acordate si de Sf Nicolae voi mai plati impozit si CASS?
Multumesc!
MI-ati putea da o baza legala pt asta ? Rog frumos!
Va multumesc pt ajutor! Inca o intrebare : as putea sa trec in adeverinta de vechime sporurile respective fara sa le trec in revisal? Ma gandesc la cele de pana acum , pt ca pe viitor stiu cum trebuie sa procedez . Este corect?
Deci , corect pt ei ar trebui sporuri mentionate in cim ( nu doar in ccm), inreg in revisal si trecute in adeverinta de vechime.
Inteleg ce spuneti dvs. Dar ceea ce de fapt ma intereseaza este daca pt angajatul respectiv il defavorizeaza la calculul pensiei. Daca nu este trecut in adeverinta de vechime , mai sunt luate in calcul sporurile?