avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate anairam64

Activitate anairam64

Răspuns la discuția concediu de odihna neefectuat
Multumesc pentru raspuns, un temei legal va rog........
Un angajat pleaca din unitate prin demisie cu data de 01.01.2019. Solicita plata concediului de odihna neefectuat din anul 2017 si 2018. Se pot plati cele doua concedii integral? Mentionam ca angajatul a fost in concediu medical in perioada 01.08.2017-01.11.2017 si 01.07.2018-31.12.2018.
Răspuns la discuția pensie de invaliditate
va multumesc mult pentru informatii.....decizia de pensionare este revizuibila, in acest caz postul este rezervat??? pana la revenirea la catedra adica peste un an? sau isi pierde toate drepturile la incetarea contractului de munca?
Răspuns la discuția pensie de invaliditate
revin cu precizarea ca a intrat in pensie de invaliditate grad I
va rog mult sa ma ajutati
multumesc
Răspuns la discuția pensie de invaliditate
multumesc mult pentru ajutor.
- in cazul in care un profesor intra in pensie de invaliditate, revizuibila, la incetarea contractului de munca isi pierde titularizarea in invatamant?
o zi insorita va doresc....
acte necesare pentru dosarul de pensionare - invaliditate
Răspuns la discuția Reges nu functioneaza
care varianta este valabila 6.0.4. sau 6.0.5, care este diferenta intre cele doua versiuni?
O mare rugaminte, va rog sa ma ajutati. Un cadru didactic obtine gradatia de merit la 09.2011, pe cinci ani, in perioada 01.09.2012 - 31.12.2012 este in concediu de maternitate, de la 01.01.2013-30.09.2013 intra in CIC. Pana cand beneficiaza de gradatia de merit? Se scade perioada de maternitate sau CIC? Se scade toata perioada? Se prelungeste cu 1 an si 1 luna perioada de acordare?
Răspuns la discuția Incadrare
Postul a fost transformat in post pentru studii superioare cu data de 01.08.2011.
Discuție Incadrare
Lucrez in invatamant, cadru didactic auxiliar cu 23 de ani vechime pe post de secretar IA (studii medii) cu salar de incadrare 1251 lei. In anul 2011 am terminat facultatea cu examen de licenta in luna iulie. Cum ar trebui sa fiu incadrata si salarizata? secretar IV(studii superioare) - 1126 lei sau secretar I(studii superioare) - 1677 lei. Nu mi se corect ca in urma absolvirii unei facultati sa fii retrogradat si cu salar mai mic. Nu stiu unde sa apelez pentru lamuriri. Sper sa ma ajutati.