Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna neefectuat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna neefectuat

Un angajat pleaca din unitate prin demisie cu data de 01.01.2019. Solicita plata concediului de odihna neefectuat din anul 2017 si 2018. Se pot plati cele doua concedii integral? Mentionam ca angajatul a fost in concediu medical in perioada 01.08.2017-01.11.2017 si 01.07.2018-31.12.2018.
Se pot compensa in bani zilele de CO neefectuate aferente celor doi ani mentionati de dvs.
Multumesc pentru raspuns, un temei legal va rog........
Art.146 alin.3 C.mun.