avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna neefectuat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna neefectuat

Un angajat pleaca din unitate prin demisie cu data de 01.01.2019. Solicita plata concediului de odihna neefectuat din anul 2017 si 2018. Se pot plati cele doua concedii integral? Mentionam ca angajatul a fost in concediu medical in perioada 01.08.2017-01.11.2017 si 01.07.2018-31.12.2018.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:26, 20 Decembrie 2018
Se pot compensa in bani zilele de CO neefectuate aferente celor doi ani mentionati de dvs.
Multumesc pentru raspuns, un temei legal va rog........
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Art.146 alin.3 C.mun.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata concediu de odihna Ruslana1 Ruslana1 Buna ziua, As dori o informatie: daca beneficiez de concediu medical pana la sfarsitul anului, zilele de concediu de odihna ce mi se cuvn, trebuie sa-mi fie ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna neefectuat alexandruk alexandruk Daca pana in prezent am cumulate 50 de zile de concediu de odihna neefectuate, ce posibilitati am, conform noului cod al muncii sa nu pierd zilele de concediu? (vezi toată discuția)
Concediu de odihna steluta-tah steluta-tah Concediu de odihna neefectuat în 2016,și doresc sal efectuez în 2017 îl pot efectua cu bani sau numai am dreptul la bani faptul ca nu la - m ... (vezi toată discuția)