avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate sebigrozav

Activitate sebigrozav

Discuție Preaviz
daca sotia lucreaza intr un magazin nealimentar pe post de Director Magazin si vrea sa si depuna preavizul ptr motive bine intemeiate in timpul preavizului se poate astepta la repercusiuni din partea ,,Sefului,, patronilor ,, Multumesc si inca ointrebare daca nu si a putut efectua concediul de odihna mentionez ca lucreaza din 2011 luna iunie si pina in prezent nu a beneficiat de nici macar o zi de concediu legal si daca pleac cu preaviz concediul i se va plati sau dac nu cu ce articol din C M tre facut ca sa beneficieze de toate drepturile astept un raspubs si va multumesc
Discuție Taxa Auto
Poate cineva sa ma ajute cu o intimpinare ptr tribunal cu noua taxa de mediu mersi si daca o pot descarca de undeva
Salut am o mare intrebare am cumparat pe firma in anul 2005 un apartament prin notarul de stat iar persoana de la care am cumparat vine dupa 5 ani adica in 2010 si cu niste acte de la medic in care reiese ca ar fi o persoana cu probleme psihice dupa procese care dureaza de 3 ani tribunalul la recurs ii da dreptate dinsului prin care imi anuleaza dreptul de proprietate si ii da tot inapoi adica anuleaza intabularea si el s a dus si mi reziliaza contractul cu RENEL ul si ma lasa in bezna daca ma pote ajuta cineva va rog ca sunt intr o situatie disperata va multumesc
Apartamentul in cauza este cumparat pe firma dar in actele contabile noi ca asociati adica eu impreuna cu fosta sotie figuram ca am dat banii ptr ca firma fiind nou infiintata in @))% este vorba nu avea capital multumesc
Inttrebarea mea este ce tre sa facem chiar daca suntem divortati sa nu raminem fara apartament care este sechestrat de catre finante si acum au cerut insolventa firmei care este data catre un lichidator multumesc
Apartamentul este cumparat de catre asociati adica eu si fosta sotie si este trecut pe firma ptr un credit luat de la o banca comerciala care este platit in intregime ,creditul ma refer doar ca bamnca nu si a ridicat inaca ipoteca iar firma fiind in insolventa este data la lichidator judiciar si asta m ar interes adca daca dupa divort se mai poate vinde ap. de catre lichidator sau sfosta sotie are dreptul sa si ceara partea in instanta si atunci nu mai poate fi valorificat Multumesc
Am o firma care are un apartament cumparat impreuna cu sotia si acum suntem in divort .Firma este in insolventa ceruta de catre finante ce se poate face ca sa nu raminem fara apartament multumesc astept un raspuns