avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Activitate iuliana2233

Activitate iuliana2233

Buna ziua, ma intereseaza daca angajatorul este oblligat sa imi prelungeasca contractul de munca determinat, in cazul in care eu anunt ca sunt insarcinata inainte de expirarea contractului pe perioada determinata.
Va multumesc anticipat, o dupa-masa placuta!
Buna ziua, va rog sa ma lamuriti in legatura cu urmatorul aspect: am un contract de munca determinat, care expira in 19 iunie 2017. Intentionez sa mai fac un copil, si as vrea sa intreb ce se intampla daca eu raman insarcinata inainte de expirarea contractului, mai precis daca firma este obligata sa imi prelungeasca contractul, sau cum se procedeaza. As vrea sa mi se prelungeasca pe nedeterminat, ar fi ideal.
Va multumesc!!
Buna ziua, va rog ajutati-ma cu o solutie la urmatoarea problema: doresc sa divortez si sa fac partajul. Am un apartament impreuna cu sotul meu, pe contractul de vanzare cumparare este trecut el ca si proprietar, dar sunt si eu trecuta ca fiind sotia lui, prin urmare suntem denumiti ambii "cumparatori" in textul contractului. Intrebarea ar fi cum se face partajul in cazul in care el a investit mai mult in apartament, banii fiind proveniti din munca la negru in strainatate? Va multumesc anticipat!