avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1011 soluții astăzi
Forum Activitate nico7777

Activitate nico7777

Buna ziua. O colega ma roaga sa dau o declaratie din care sa reiasa ca, copilul ei sta la mine dupa terminarea orelor, sau permanent (nu am inteles exact), deoarece fara aceasta declaratie nu poate inscrie copilul la scoala dorita, eu fiind cea mai aproape cu locuinta de scoala. Intrebarea este, ce presupune aceasta declaratie sau daca imi asum prin asta, anumite obligatii, raspundere, riscuri etc. Va multumesc.
Va rog sa-mi spuneti, daca este posibil ca un dosar sa nu apara pe site-ul just.ro desi astazi a avut loc prima sedinta pentru judecarea cauzei ( asta afirma o anume persoana). Am sunat la relatii cu publicul al judecatoriei respective si nici dumnealor nu au gasit acest dosar. Va multumesc.
multumesc tare mult, cu siguranta nu s-a depus, asta banuiam si eu, dar nu stiam ca pot primi informatii si direct de la judecatorie. multumesc!
multumesc frumos, si daca nu cer prea mult, va rog sa-mi spuneti daca pot afla de fapt, daca acest dosar este realmente depus, direct de la judecatorie, nefiind parte implicata.
din momentul depunerii unui dosar la judecatorie, daca are numar de inregistrare, dupa cat timp acesta poate fi gasit pe site-ul just.ro?