avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate nico85

Activitate nico85

Răspuns la discuția Somaj si CIC
ok!
va multumesc!
Răspuns la discuția Somaj si CIC
daca nu a fost eleva la zi este vreo problema? a facut cursurile la "Carol Davila" pentru asistent medical, dar nu erau cursuri la zi?
va multumesc!


Discuție Somaj si CIC
Buna ziua,
Va prezint urmatoarea situatie si sper sa primesc raspunsul mult asteptat:
O persoana a terminat postliceala de sanitara in luna august 2013, este insarcinata si nu este salariata. Poate sa depuna actele pentru somaj acum dupa terminarea studiilor si in momentul cand va naste-respectiv peste 3 luni- va putea intra in CIC?
VA MULTUMESC!
ok!
va multumesc!
Răspuns la discuția Angajare pensionar
privat
Buna ziua,
As dori sa stiu daca sunt conditii pentru a angaja o persoana aflata in pensie?
Persoana a iesit la pensie la limita de varsta.

Va multumesc!
pai, nu s-au scos din gestiune pe bonul de consum toate produsele care au fost montate in anumite lucrari, au ramas efectiv in stoc si faptic nu le mai avem. deci problema este mai mare, deoarece in contabilitate avem o valoare, faptic o alta valoare si in programul de gestiune alta valoare, valoarea din contabilitate fiind mai mica decat ce avem in program si faptic.
Buna ziua,
Am constatat ca avem o valoare mai mare a produselor din gestiune in programul de gestiune decat in balanta. Ce se poate face pentru a regla situatia? A fost o perioada in care nu s-au intocmit bonuri de consum corect pentru facturile emise, si au ramas in stoc.
In cazul in care casa este foarte mare, cum putem din punct de vedere contabil sa scadem valoarea acesteia?
Va multumesc!
Cu stima Nico.
Buna ziua,
Poate sa-mi ofere cineva mai multe informatii referitoare la modalitatea de reintroducerea in gestiune a unui echipament montat acum 4 ani si nefolosit. firma la care a fost montat are datorie la noi de atunci si nu s-a prescris datoria. am facturat executie lucrare, a fost achitata o parte din datorie si s-a stabilit de comun acord sa se returneze echipamentul respectiv nefolosit, dar are valoare mai mare decat datoria.
se poate face factura pe minus cu produsul respectiv, dar o sa avem noi datorie la firma respectiva, valoarea produsului fiind mai mare? cum se poate proceda corect din punct de vedere contabil?
va multumesc!