avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Activitate Denys-Mara

Activitate Denys-Mara

tocmai din cauza asta am cerut un sfat pt ca sunt la prima experienta de genul prima casatorie si primul divort

[Editat de admin: Nu mai scrieti k in locul literei c sau al grupului de litere ca. Multumesc.]
nu am cerut nimik in mod special am cerut decat custodie comuna nu am cerut partaj pt ca nu ma intereseaza sa treaca baiatu prin asa ceva si am mai cerut sasi revina la numele ei
minorul nu este inscris momentan la nicio gradinita probabil k akum o sa faca lucrul asta el si alocatie si tot a avut aici acs si are incontinuare
ultima locuinta comuna am avuto aici in romania.si da am plecat impreuna numai ca acolo dupa ce ea sia gasit de munk au inceput certurile.copilul il vad numai cand vrea ea cu toate ca ma rog zilnic de ea sai instaleze skype sau sai lase facebook aprins pe tel k el chiar daca e mic stie sa raspunda pt ca mereu raspunde sa zic il vad cam odata la o saptamana doua sau mai mult numai cand vrea ea sa imi raspunda cu video
am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva.sotia mea este in elvetia impreuna cu baiatul nostru minor in varsta de 2 ani si 7 luni si eu tocmai am depus divortul aici in tara pt ca noi suntem casatoriti aici si toate cele akum problema mea este cum asi putea face sa se prezinte cu baiatul la proces pt ca refuza sa ma lase sal vad si asta cred ca e singura mea sansa sami acorde instanta anumite perioade de timp.pt ca eu acolo nu am cum sa merg si cineva poate intelege ce inseamna asta pentru un parinte va multumesc
sunt in pragul unui divort.impreuna avem un baiat situatia mea finaciara nu se compara nici pe departe cu a ei copilul are un an si 7 luni am vreo sansa sa castig copilul va rog mult spunetimi si mie ce este de facut accept orice fel de sfaturi
Discuție acte
stie cineva ca sa scoti pasaportul la un copil de 2 luni kre sa nascut in elvetia kt dureaza si daca parinti trebuie sa aiba si ei pasaport
Răspuns la discuția Drepturi copil in Elvetia
multumesc dar sotia mea nu a lucrat si noi nu avem nici acte akum asteptam sa vina actele si din cauza asta am intrebat stiu k in alte state se ofera un ajutor social si alte drepturi
stie cineva daca in elvetia se ofera ceva ajutor financiar pt copil daca il nasti aici?eu stiu ca mai in toate statele se ofera daca stiti va rog anuntatima si pe mine va multumesc
Răspuns la discuția Drepturi copil nascut in Elvetia
multumim pentru raspuns