avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 750 soluții astăzi
Forum Activitate rahiraraluca03

Activitate rahiraraluca03

am citit contractul si scrie: FACTURAREA SI TERMENE DE PLATA: "Orange romania va emite lunar o factura continand contravaloarea serviciilor furnizate clientului, astfel:
-valoarea abonamentului pentru perioada de facturare ulterioara datei de facturare corespunzatoare facturii,
-contravaloarea serviciilor furnizate in afara abonamentului de catre orange romania in perioada de facturare anterioara aceleasi date de facturare, daca este cazul,
-contravaloarea serviciilor tertilor furnizate prin intermediul orange romania, daca este cazul,
-tarife administrative, daca este cazul,.
Factura include tva-ul valabil la data emiterii acesteia si trebuie achitata in maxim 14 zie." etc
buna ziua. M-am portat cu abonamentul la Orange pe data de 21.12.2015 si pe 23.12.2015 sa facut portarea permanenta.
pe 27.12.2015 mi s-au emis doua facturi de plata:
-una pt perioada de facturare 21.12.2015 - 22.12.2015 (pt perioada provizorie)
-a doua pt perioada d facturare 26.12.2015 - 25.01.2016.
Ambele trebuiesc platite pana la data de 10.01.2016.
Cea de-a doua factura ma intriga.
de ce sa-mi emita deja o factura pe o perioada pe care eu nici macar nu am apucat sa folosesc abonamentul?
Astept cu nerabdare un raspuns...va rog ..o zi buna
Răspuns la discuția stimulent de insertie
deci sa inteleg ca trebuie sa depuna dosar pentru indemnizatie de crestere copil...dar in acelasi timp timp continua munca...si primeste stimulentul..si cum este concediat...intra automat in indemnizatie, fara sa mai depuna alte dosare etc,,,?
dupa ce o sa nasc..sotul o sa isi continue serviciul si o sa beneficieze de stimulentul de insertie cel de 500 ron...insa...in cazul in care dupa ce se aproba dosarul...o sa ramana fara loc de munca,,,stimulentul sa intrerupe pana cand isi gaseste iar alt loc de munca sau se opreste definitiv si nu il mai primeste deloc?va rog ajutati-ma cu un raspuns ...
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
am inteles. va multumesc mult pentru lamuriri..o zi buna va doresc
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
prima data cand a schimbat locul d munca nu a pierdut nici o zi...dar iau facut contract pe 3 luni si cand sa expirat a durat 7zile pana ia prelungit contractul pe inca alte 3 luni..si de pe 27.08.2013 i sa expirat iar contractul dar nu au mai vrut sa il prelungeasca. acum si-a gasit alt loc d munca si astept sa ii faca contractul...se intampla ceva daca are pauza aia de 7 zile si pauza asta acum pana ii face contractul? pot pierde indemnizatia din cauza pauzelor?
am si eu o intrebare! sunt gravida...si casnica...sotul munceste dar a tot schimbat locurile d munca...cand o sa nasc..poate sotul sa beneficieze de indemnizatie ..chear daca a schimbat locul d munca?