avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1917 soluții astăzi
Forum Activitate geoidi

Activitate geoidi

In 1990 am fost impuscat de catre x in timpul stagiului miltar dupa care am ramas cu un politraumatism pe partea dreapta si o tetra pareza spastica.Dupa acesta vatamare am avut un proces care a durat aproximativ 5 ani.In urma acestui proces m-am ales cu o pensie sociala actuala de 350 Ron.Bineinteles nu am mai continuat cu procesele deoarece stiam ca ma lupt cu morile de vant.In perioada premergatoare m-am descurcat si nu am dat importanta pensiei de care beneficiam deoarece am cunoscut persoane care m-au ajutat enorm de mult.Dar acuma am ajuns sa incerc sa traiesc din aceasta pensie de mizerie.
Intrbarea mea este ca eu ar trebui sa am o pensie militara nicidecum sociala deoarece ce s-a intamplat a fost in timpul stagiului militar,in final as dori sa stiu daca pot sa fac ceva in continuare chiar as dori un proces la CEDO.
Va multumesc!
O asociatie nou infiintata poate accesa fonduri europene nerambursabile?
Multumesc!
Buna ziua!
Sunt interesat de a pune bazele unui camin de batrani,detin spatiu locativ perfect dar nu stiu care este ce-a mai buna varianta de a merge pe un ONG sau Srl.
Va multumesc George Adrian Idita
Detin o vila P+1+M foarte spatioasa,bine compartimentata si am decis sa o pot face utila pentru un camin de batrani.
Doresc sa aflu care este solutia,forma juridica ce-a mai buna pentru a demara aceasta activitate si ce aprobari sau avize am nevoie.
Mentionez ca sunt o persoana cu un handicap de gradul 2.
Va pot da mai multe detalii pe parcursul discutiei.
Va multumesc!