avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1390 soluții astăzi
Forum Activitate oana1964

Activitate oana1964

Buna seara,
Doresc sa stiu traseul unui dosar penal de spargere de locuinta, si daca nu se rezolva cazul la nivel de politie locala , unde pot sa ma adresez.
Multumesc
Buna ziua,

Detin in jud.Giurgiu o casa batraneasca, care a inceput sa cada si este un pericol pentru casa vecinilor, acum 5 ani ,in spatele ei am ridicat 2 camere care nu au autorizatie de constructie, va rog sa-mi spuneti daca am nevoie de autorizatie de demolare pentru casa veche si de unde o iau, si deasemeni de unde pot sa iau autorizatie de constructie pentru cele 2 camere (daca este necesare)si ce costuri financiare aproximative implica aceste doua probleme.
Cu multumiri,
Stana
Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cum pot sa contest un titlu de proprietate. Casa mea de la tara, pe care am act de vanzare cumparare de la bunica mea, este vecina cu cea a mamei mele, care a trecut tot pamantul din ambele gradini si ambele curti pe actul ei de proprietate. Dupa moartea ei doresc sa intru in posesia gradinii si curtii care a fost a bunicii mele fara sa depind de ceilalti mostenitori ai mamei mele, care nu doresc sa facem succesiunea.
Cu multumiri,