Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de proprietate

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cum pot sa contest un titlu de proprietate. Casa mea de la tara, pe care am act de vanzare cumparare de la bunica mea, este vecina cu cea a mamei mele, care a trecut tot pamantul din ambele gradini si ambele curti pe actul ei de proprietate. Dupa moartea ei doresc sa intru in posesia gradinii si curtii care a fost a bunicii mele fara sa depind de ceilalti mostenitori ai mamei mele, care nu doresc sa facem succesiunea.
Cu multumiri,
Păi atunci nu trebuie să așteptați decesul mamei dvs. ci trebuie să deschideți acțiune civilă împotriva mamei dvs. pentru clarificarea situației sau să depuneți plângere penală pentru tulburare de posesie dacă grădina în cauză este folosită abuziv de mama dvs.