avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Activitate alunita_1

Activitate alunita_1

Buna ziua am o rugaminte daca ma puteti lamuri,am un apartament impreuna cu fratele meu si platim amandoi taxa si impozit pe apartament ,eu sunt plecata din tara de multi ani poate fratele meu sa se treaca singur la impozit daca eu sunt de acord ,sa nu platim amandoi sa plateasca doar unul singur chiar daca eu ii trimit bani pentru partea mea sa plateasca ,cu conditia sa figureze doar el.Va multumesc
Răspuns la discuția executare silita
Vreau sa mentionez ca figurez cu el doar la taxe si impozite ,tatal meu ne-a facut contract vanzare cumparare pe mine si fratele meu ,tatal meu acum fiind decedat eu nu am intabulat apartamentul pe noi ,proprietar e tot tatal meu peste tot mai putin la taxe sunt eu si fratele meu ,banca ma poate gasi daca figurez la taxe si impozite si sa raman fara apartament ,si inca o rugaminte se poate trece la taxe si impozite doar fratele meu sa nu mai fiu si eu trecuta .Va multumesc
Buna ziua daca am un apartament si nu este intabulat pe mine este pe tatal meu dar platesc eu impozit pe numele meu pot sa-l trec din nou pe proprietarul care a fost si sa plateasca el adica tatal meu sa nu mai figurez cu nimic eu,VA multumesc
Buna ziua am o rugaminte daca ma puteti ajuta,eu am un apartament impreuna cu fratele meu dar nu estre intabulat pe noi este tot pe tatal nostru dar acum sa facut reabilitarea la bloc si trebuie platita in impozit si fratele meu a trecut impozitul jumate pe mine jumate pe el ,eu am o executare silita pentru un credit luat pentru cineva care nu la platit si din cauza aceea am refuzat sa-l intabul pe mine si a ramas pe tatal meu ,tin sa mentionez ca din 2014 nu am mai primit nici o scrisoare acasa,Acum va rog sa-mi spuneti daca exista riscul sa ma gaseasca daca figurez la impozit si sa-mi ea apartamentul ,Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Executare silita
avand doua credite la care am executare silita pe amandoua si am poprire pe salar deocamdata ,eu avand contract de munca pana la sfarsitul anului,as dori sa stiu ce poate sa mi se intample daca eu doresc sa platesc si sa vorbesc cu executorul la o banca sa pot plati esalonat si la cealalta sa depun suma cat am avut poprirea pe salar.eu detin un apartament impreuna cu sora mea ,nustiu daca se poate lega de acel apartament fiind doua proprietare
Răspuns la discuția Executare silita
am o intrebare daca platesc si doresc sa platesc lunar acea suma care o am pe poprirea de salar desi nu mai lucrez pot sa depun in acelasi cont in care am scris pe adresa de poprire de la executorul judecatoresc,sau trebuie sa i-au legatura cu executorul
Răspuns la discuția Executare silita
va rog sa ma lamuriti cu inca o intrebare daca eu am datorii si nu sora mea cum poate banca sau cum se vinde apartamentul daca ea nu vrea sa se vanda partea ei si vrea sa ramana acolo
buna ziua,am o intrebare legata de executarea silita ,in urma cu cativa ani am luat 2 credite de nevoi personale fara garantii,am platit 2 ani timp in care nu am mai putut onora creditele,acum sunt angaja si mi se retine din salar 1/2 plus conturile blocate,tin se mentionez ca contul meu e cont salarial ,e posibil asa ceva .si inca o intrebare as dori sa mentionez am un apartament care sunt coproprietare impreuna cu sora mea amandoua figuram ca proprietare pe apartament ,ce se poate intampla cu apartamentul daca nu mai platesc si nu mai lucrez niciunde,pot ramane fara apartament. va multumesc anticipat