avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Activitate carmela6

Activitate carmela6

Răspuns la discuția Declaratii anaf contributie cass
mi-au spus ca s-a abrogat d 605 si sa astept sa depun declaratia unica
Am depus declaratia 604 si am bifat ca voi plati lunar pe o perioada de 12 luni,dar nu mai putin de 12 luni consecutive.Am platit ianuarie,februarie si martie. Incepand cu 01.04.2018 ma incadrez in categoria persoanelor exceptate de la plata contributiei de asigurari sociale de sanatate prevazute la art.154.Trebuie sa mai depun vreo declaratie?(sa nu ma trezesc cu datorii) sau pur si simplu nu mai platesc
Locuiesc la et.1 .Dedesubtul balconul meu se afla geamul "uscatorului".Este corect ca un vecin ce locuieste pe celalalt tronson sa-si amenajeze masuta cu scaune,sa sudeze tevi pentru a-si face umbrar cu iedera sub balconul meu?
vecinul chirias ma inunda in mod repetat,a venit administratorul blocului,a constatat,a luat legatura cu proprietarul si nimic nu s-a rezolvat de mai bine de un an.unde sa ma aresez si ce-i de facut
la banii primiti de la anrp platesc impozit?
Discuție Acte somaj
cum sa procedez daca angajatorul nu-mi da actele necesare pentru somaj?mentionez ca a vandut locatia si am primit decizie de incetare a contractului de munca art 65 cu data de 01.09.2013