Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Inundatie vecini
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Inundatie vecini

vecinul chirias ma inunda in mod repetat,a venit administratorul blocului,a constatat,a luat legatura cu proprietarul si nimic nu s-a rezolvat de mai bine de un an.unde sa ma aresez si ce-i de facut
Daca puteti intra in apartament, mergeti la vecin insotit de un instalator si de administrator, ii reparati ce de reparat, instalatorul sa elibereze factura si chitanta (sunt multi instalatori PFA), administratorul ii achita lucrarea, iar costurile acelei reparatii i le trece pe lista de intretinere in dreptul apartamentului respectiv.

;)