avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1110 soluții astăzi
Forum Activitate SOLEI

Activitate SOLEI

Răspuns la discuția Declaratia 101 an 2013
Cred ca este mai greu sa dau peste un functionar amabil. Mai bine depun bilant. Dar cum il completez in cazul acesta. Merge sa il depun pe zero.
Răspuns la discuția Declaratia 101 an 2013
Buna ziua. Si in cazul acesta pot ce pot face, cum pot proceda? Ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc mult pentru ajutor.
Răspuns la discuția Declaratia 101 an 2013
Multumesc mult pentru informatii. Am depus 101 pe zero.
Dar cum procedez cu bilantul pentru aceasta societate? Se poate depune pe zero? In aceasta situatie nu stiu cum sa-l fac?
Va multumesc din suflet pentru ajutor.
O zi buna!
Buna ziua.
Am o societate platitoare cu impozit pe profit 16% si neplatitoare de TVA, nu are angajati si as vrea sa stiu daca depun decl 101 pe zero, in cazul in care se depune pe zero.
Specific ca nu a avut nici o activitate pana in momentul de fata, fiind infiintata in iulie 2013.
Am depus declaratia 100 pentru trim 3/ 2013 pe zero si pentru trim 4/2013 tot pe zero. Acum nu stiu cum sa procedez cu aceasta declaratie 101 pentru anul 2013.
Va multumesc mult pentru ajutor, sunt la inceput de drum.

Va multumesc. Am vrut sa ma asigura ca nu am gresit cand am calculat impozitul pe salariu.
O zi buna.
Buna ziua,
Am un angajat cu contract de munca cu norma de 2h /zi si 40 h/zi cu functia de baza la aceasta societate. Doresc sa stiu daca acesta beneficiaza de deducere personala?
Va multumesc mult.
Răspuns la discuția Decl 092
Multumesc mult.
dar in cazul in care am achizitii intracomunitare de servicii si prestari intracomunitare de servicii am aceasta ogligatie de a depune aceasta declaratie?
Aceste achizitii intracomunitare de servicii provin din facturi cu taxare inversa si am depus 390 in luna ianuarie 2014 dar cu referire la decembrie?
Mentionez ca sunt cu tva trimestrial si am depus decontul in ianuarie pentru trim 4 an 2013.
Discuție Decl 092
Buna ziua,
Aceasta decl 092 trebuie sa o depun in cazul in care am achizitii intracomunitare de servicii realizate in anul 2013 deorece sunt abonat la siteul apex team si acolo spune ca, citez: '' se depune in cazul in care ati efectuat achizitii intracomunitare de bunuri in luna ianuarie 2014". Mentionez ca in luna ianuarie nu am avut aceste achizitii intracomunitare.
Răspuns la discuția Declaratii
Buna dimineata,
Sunt inscrisa in ROI.
Multumesc mult de ajutor.
Discuție Declaratii
Buna ziua.
Am nevoie de ajutorul dumneavoastra, va rog mult.
Am o factura din Italia( client pentru firma mea) cu taxare inversa( eu sunt furnizorul), inregistrarile le- am facut dar intrebarea mea este urmatoarea:
in declaratia 390 il trec la rubrica aceea S - Achizitii intracomunitare de servicii?
in decontul de tva ( 300)pe ce rubrica trec acea valoare daca este cu taxare inversa?
iar in 394 il trec?
Precizez ca este din Italia.
Va multumesc mult