avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Activitate ANELLA

Activitate ANELLA

va multumesc di suflet!!!asa voi face!!!
nu mai inteleg nimic.....si daca nu ma angajez cu contract legal de munca nu mi pot face nimic....ca si executie aici...eu nu am nimic trecut pe numele meu ce mi pot executa???imi pot face oprire pe salariu,,imi pot face probleme la servici??
creditul eu l-am facut in 2005,,am platit regulat pana in 2009 creditul era pana in 2010 dar ei au inceput sa ma terorizeze dupa primele trei luni de neplata asta insemnand mai sigur august 2010 f
mi au sunat toate rudele din Romania pe tatal meu il terorizeaza zilnic cu zeci de telefoane saptamanale ,,mentionez ca ca tatal meu nu are nici o vina este un amarat de pensionar si cardiac pe deasupra nu stiu ce pot face,,si cum se va sfarsi aceasta groaznica experienta...problema e ca eu nu am cum sa merg in Romania asa curand.As avea o intrebare in cazul in care ma voi angaja cu contract de munca legal aici in Germania pot avea probleme??
Am inteles.Va multumesc inca o data pentru tot!! Cu respect!!
multumesc din suflet!!!!eu am stat cu familia in Italia 7ani si m-au gasit si acolo dupa nr de telefon,,au continuat cu amenintari urate,,acum de trei luni ne am mutat in Germania,,,ce ma sfatuiti credeti ca ne vor gasi si aici????noi in Italia si in Germania suntem cu acte in regula!motivul mutari noastre nu este legat de acest fapt dar ne facem mii de ganduri!!
buna seara,,as vrea si eu o informatie.....in 2005 luna decembrie am facut un imprumut la o banca pe atunci eram angajata ....totul bine pana in 2009 cand am ramas fara servici,,si nu am mai putut plati rata au ramas din 2009 in jur de 30de milioane lei de atunci sunt amenintata de firmele fantoma de recuperatori atat eu cat si familia mea,mentionez nu am casa nu am masini nu am terenuri nu am nici macar un loc de munca....as vrea sa stiu daca imi poate spune cineva ce mi se poate intampla si cum se poate sfarsi aceasta nesuferita problema!!!???va multumesc!!!:blush2:
buna ziua eu sunt cetatean roman ,,dar locuiesc in Germania m ar interesa daca am primi raspunsuri legate de problemele romanilor plecati afara.....si daca aici vom gasi intelegere la majoritatea problemelor legislative!!!
scuzati ma cum pot vedea lista tarilor unde sunt recunoscute documentele de casatorie si nastere?va multumesc.