avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Activitate Mirabella-yolanda

Activitate Mirabella-yolanda

Buna ziua.As vrea si eu sa va intreb ceva in legatura cu plata contributiei la sanatate.Eu nu am nici un fel de venit,in 2009 mi-am platit singura contributia la sanatate pana in luna august,in anii 2011-2012 nu am avut nici un loc de munca si nu am cotizat deloc,in 2012 am avut un contract pe 3 luni din martie pana in mai ,iar in 2013 am fost angajata doar o luna in septembrie.Intrebarea mea este: de unde (adica din ce luna)
trebuie sa platesc eu asigurarea ca sa pot dobandi calitatea de asigurat?Cei de la casa de asigurari din Suceava mi-au calculat suma de 2800ron cu tot cu penalizari,adica din 2009 incoace.Eu nu am posibilitatea sa platesc o asa suma,in conditiile in care nu am nici un venit si sant si bolnava,propusa pentru operatie!V-as ruga din suflet sa ma lamuriti si pe mine,daca nu,sa ma indrumati la cine sa ma adresez pentru calcul,caci am fost si la Finante si mi-au zis ca nu stiu ce sa imi calculeze!Va multumesc.
Va multumesc frumos!
Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine ce inseamna:Solutia pe scurt: Ia act de retragerea cererii având ca obiect cerere de amânare a executării pedepsei închisorii formulată de condamnatul...?Adica respectivul ramane in penitenciar si isi face pedeapsa?La aceasta cu drept de recurs in 10 zile.Va multumesc
Răspuns la discuția Respingere recurs
Va multumesc mult pentru raspuns!
Răspuns la discuția Respingere recurs
Va multumesc mult ptr raspuns,dar totusi am uitat sa precizez faptul ca astazi la pronuntare inculpatul nu a fost in sala prezent,si pe sentinta scrie(eu am citit pe net) ca e definitiva,adika as indrazni totusi sa va intreb pana ar face sa spunem contestatia ar putea totusi fii arestat?adica are un termen sa se prezinte la penitenciar sau cate zile dureaza pana se pune in executare mandatul?
Buna ziua as avea si eu o intrebare:in cazul unui proces penal cu o sentinta de condamnare,la cre recursul este respins ca nefondat,se mai poate face ceva?Sau se pune in aplicare mandatul de executare si in cat timp?Cum se procedeaza de fapt cu arestarea?