Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de amanare a executarii pedepsei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de amanare a executarii pedepsei

Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine ce inseamna:Solutia pe scurt: Ia act de retragerea cererii având ca obiect cerere de amânare a executării pedepsei închisorii formulată de condamnatul...?Adica respectivul ramane in penitenciar si isi face pedeapsa?La aceasta cu drept de recurs in 10 zile.Va multumesc
Acest lucru inseamna ca cel care a formulat cererea a comunicat instantei ca renunta la cerere. Consecinta este ca nu va fi luata in considerare cererea iar lucrurile vor sta ca si cum cererea nu ar fi existat, respctiv se va executa de indata pedeapsa.
Va multumesc frumos!