avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Activitate cristinaioana27

Activitate cristinaioana27

Buna ziua am o mica nelamurire cu privire la plata concediului de lauzie daca pe concediul medical scrie ca mi platit 85% din venitul salarial cum se face ca firma la care lucrez nu imi plateste nici macar 25% din el mentionez ca eu am un salar de 850 ron Brut
Buna ziua am acum o mare nelamurire eu de curînd am nascut mai exact de 2 luni si acum am introdus actele pentru indemnizatia crestere a copilului nui o problema dar cum firma la care lucrez mia intrerupt contractul de munca din data de 12.04 2014 am o intrebare nu trebuia sami dea restul de bani care trebuia sa mi mai dea din concediu ramas mai exact luna martie si 12 zile din luna aprilie


Buna ziua
Am o mare problema sunt in concediu de risc maternal si firma la care lucrez imi plateste concediul tot la 2luni in urma din luna ianuarie 2014 o sa intru in concediu prenatal si firma inca nu mi-a platit concediu pe luna octombrie ce pot face sa im recuperez bani
Buna ziua
As dori si eu o lamurire cu privire la plata concediului medical mentionez ca sunt insarcinata si sunt in concediu de risc maternal firma la care lucrez imi plateste concediu tot la doua luni e corect asa ceva mai mentionez ca nici bani de concediu pe luna septembrie nu mi sa dat