avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Activitate adrianparin

Activitate adrianparin

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca cineva a introdus dosarul de somaj la 02.04.2014, iar incepand cu 27.05.2014 are un contract pe perioada deterinata de 2 luni respectiv pana la 27.07.2014, iar somajul este pe 6 luni, iar lucrand doar 2 luni in acest interval ce se poate intampla si cum trebuie procedat legal. Ma gandesc ca acest contract de 2 luni la mijlocul perioadei trebuie intrerupt somajul si intrebarea este daca se mai poate continua in situatia in care nu se mai prelungeste contractul, fiind unul sezonier. Multumesc
Discuție Ajutor de somaj
V rog sa-mi spun-ti daca am dreptul la somaj in situatia in care am avut contract pe perioada determinata un an respectiv de la 15.11.2012-15.12.2013, unde trebuie sa ma adresez si care e termenul de depunere.Multumesc
Va rog sa-mi spuneti daca am avut contract de munca pe perioada nedeterminat timp de 3 ani succesiv, fara intrerupere ,se pot incheiat 7 contracte,iar la sfarsitul celor 3 ani se scoate postul la concurs si nu sunt anuntata si daca ocupandu-l timp de 3 ani am prioritate. Mai precis cate contracte succesive se pot incheia in aceeasi institutie si daca ii pot trage la raspundere si cum.Multumesc