avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1090 soluții astăzi
Forum Activitate niko36

Activitate niko36

Răspuns la discuția Contract de munca
da am primit si mi-au spus ca din revisal reiese ca angajatorul nu a depus nici un act pentru incetarea la locul de munca dar nu inteleg cum se poate asta !!!!!1
Răspuns la discuția Contract de munca
nu nu am semnat nimic la cea firma am semnat la alta pe 2 ore atat

la care erau aceeasi patroni si mi se pare foarte ciudat ca mi-au eliberat fisa fiscala pe 2012 pe firma unde nu am semnat absolut nimic si acum dupa 9 luni dupa plecarea mea imi cer demisia dupa ce am facut o sesizare la itm



buna ziua cum se poate sa ai contract de munca daca nu semnezi absolut nimic ? si cand pleci iti cer demisia dar nu ai semnat nimic se poate asa ceva? multumesc
Răspuns la discuția Demisia
am inteles va multumesc

mi-au trimes acea adeverinta si e specificat venitul doar pana in martie 2013

asa ca nu cred ca mai sunt activa la ei in firma nu?

daca mai eram activa imi venea si pe anul 2013 nu?
Răspuns la discuția Demisia
si unde pot afla asta daca inca mai sunt activa la acea firma ?cu toate ca nu cred si daca eu nu semnez nimic ce ar putea sa imi faca ?
Răspuns la discuția Demisia
nu am cum sa fiu angajata in 2 parti nu ?poate au facut ei in locul meu ca se pricep ....
Discuție Demisia
buna ziua am si eu o problema am lucrat la un mag pana anul trecut in martie si am plecat pur si simplu fara demisie fara preaviz avand un contract semnat pe 2 ore din cate stiu si mi-a trebuit fisa fiscala pe anul 2012 dar fostii angajatori refuzand sa imi elibereze am mer si am facut o sesizare la itm si in final ma sunat si mi-au eliberat acea fisa fiscala (adeverinta 205) si imi cer sa imi dau demisia dupa 9 luni de la plecare mentionez ca eu sunt angajata de 7 luni la alta firma ce sa fac sa semnez sau nu sau purtat f urat cu mine imi pot face cv? va multumesc astept raspuns o zi minunata
am nevoie de fisa fiscala pe 2012 (adeverinta 205 )cum se numeste acum dar angajatorul unde am lucrat refuza sa imi elibereze aceasta adeverinta unde as putea sa merg mai o poate elibera altcineva ?as vrea sa merg si la itm sa vad daca am avut contract de munca deoarece eu personal nu am semnat nimic dar mi-am scos o adeverinta de venit de la finaciar si am avut cv venit pe anul 2012 .....va multumesc