avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate feliciatimisoara

Activitate feliciatimisoara

Răspuns la discuția Pensie anticipata partiala
va multumesc mult ! va dorim multa sanatate si putere de munca ,face mult bine la oameni ptr raspunsurile date . respect!!!!
Răspuns la discuția Pensie anticipata partiala
domnule tudorel va rog la mine este total 36,6 ani de munca ,am scazut totul si grupa si somaj am ramas cu 36,6 ani munca curat. va rog cat va fi diminuarea ptr pensie anticipat partiala ? felicia nascuta in 1958 11,luna 12. va rog sa ne spuneti la 35 de ani munca este penalizarea 45% sau la 31,3 luni este 45^ va rog sa ne lamuriti ! va multumim ,va dorim multa sanatate domnule tudorel.astept raspunsul dumneavoastra !multumim mult.
Răspuns la discuția Pensie anticipata partiala
domnule am lucrat in grupa a 2 adin anul 1993-2003 ,10 ani am lucrat in grupa. intrebarea mea este sa ma lamuriti daca cei 2 ani de ordonanta 8-2003. va rog sa ma lamuriti la 36,6 ani cat va fi penalizarea ? va multumesc mult ! respect! si poate stiti cat va fi pensia mea la anticipat partiala dupa 36,6 ani .multumesc !
Felicia 11-12-1958 timisoara , am 56 de ani , 36,6 ani de lucru cu tot cu somaj , doresc sa stiu daca pot iesi la pensie anticipat si cat va fi diminuarea , la 31 de ani de lucru va fi diminuarea de 45% sau la 35 de ani , va rog sa ma lamuriti! am lucrat la tigarete si in anul 2003 sa da-t 2 ani de ordonanta cu nr 8-2003 ,doresc sa stiu daca intra la vechime in cartea de munca.,as mai pune la vechime mai 2 ani si nu ar mai fi diminuarea asa de mare ,as avea 38,6 ani de lucru. Mai am o nelamurire am lucrat la tigarete grupa a2a din 1993-2003 ,10 ani si m-i s-a eliberat adeverinta de grupa a2a doar pe perioada 1993-2001 ,poate ma lamuriti ,! ceva a facut guvernul a da-t ceva legi! cat. dava se poate cam cata pensie voi avea si penalizarea va rog . va multumesc . Felicia.
sunt nacuta in 11. 12 .1958 .:frantic:doresc pensie anticipat lucrez din 1977 am 36 de ani de munca dintre care 10 ani grupa a2a voi avea 56 de ani in luna decembrie cand pot iesi la pensie anticipat motivez ca nu mai pot lucra noaptea adica schimbul 3 am cam obosit va multumesc de raspuns:flowersblue:

ma numesc felicia sunt nascuta in 1958 11 12 ,am 34 ani de munca ,dorec foarte mult sa ies la pensie ,anticipat si apoi la drept ,desi ca am grupa a 2 ,am lucrat 10 ani la fabrica de tigari. cred ca 3 ani imi revin de la grupa a 2.a. va rog sa ma lamuriti ,prin raspunsul dumneavoastra.multumesc mult.